Tel.: +420 585 392 231, Fax: +420 585 341 940
E-mail: info@sev-litovel.cz

Ředitel firmy vítězem ankety Podnikatel roku

Podnikatelem roku 2011 v Olomouckém kraji je ředitel firmy SEV Litovel.

Velkého  úspěchu v anketě Podnikatel roku 2011 v Olomouckém kraji dosáhl ředitel firmy Jiří Mencl.

Soutěž  je  v ČR  pořádána již 12 rok

Výrobce gramofonů Jiří Mencl, zakladatel SEV Litovel, získal titul Podnikatel roku 2011 Olomouckého kraje
Olomouc, 9. února 2012 – Jiří Mencl, ředitel společnosti SEV Litovel, s.r.o., zvítězil v soutěži Podnikatel roku 2011 Olomouckého kraje, kterou organizuje společnost Ernst & Young pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. V Olomouckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen již pošesté. Loni zvítězil pan Pavel Holubář, ředitel SHM s.r.o.
„Nesmírně si vážím titulu Podnikatel roku Olomouckého kraje. Je to ocenění pracovníků celé společnosti, kteří se svou prací na tomto úspěchu také podílejí. Cením si i toho, že v tak silné konkurenci porota vybrala právě nás a věřím, že klasický gramofon se bude i nadále po spoustu let vyrábět, protože ve světě existuje skupina lidí, která zvuk z gramofonu preferuje,“ řekl bezprostředně po vyhlášení vítěz Jiří Mencl.
O vítězství Jiřího Mencla rozhodla nezávislá porota, které předsedal Adam Walach, spolumajitel WALMARK a.s. a držitel titulu Podnikatel roku 2010: „Pro porotu nebylo vůbec lehké vybrat vítěze, pečlivě jsme zkoumali každého z kandidátů. Porota rozhoduje dvoukolově a věřte mi, je to náročná práce, ale zároveň to přináší potěšení a radost, když můžeme číst takové zajímavé podnikatelské příběhy, jaké reprezentuje většina z účastníků soutěže. Podle mě jsou všichni vítězi už jen tím, že se do té soutěže nominovali.“
 „Prostřednictvím soutěže chceme nejen oceňovat úspěšné podnikatele, ale zejména podporovat rozvoj podnikání v naší republice. Věříme, že vítězství v soutěži zvýší oceněnému podnikateli i jeho firmě renomé a pozitivně se projeví na vztahu se zákazníky i na rozvoji jeho podnikání. A také, že bude inspirací pro ty, kteří mají vlastní vizi, aby sebrali odvahu a začali podnikat. Příběhy oceněných podnikatelů dokazují, že to jde v jakémkoli věku i oboru,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice.
„Díky výrazným osobnostem, které tento titul prozatím získaly, už tato akce není jen o číslech, tedy ekonomických výsledcích, ale hlavně o konkrétním člověku a jeho firmě. Soutěž ukázala, že v našem kraji máme nadané podnikatele, kteří se umí pružně přizpůsobit požadavkům trhu a zajistit našim obyvatelům tolik potřebná pracovní místa“, říká Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje.
Jméno držitele titulu Ernst & Young Podnikatel roku 2011 České republiky bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích, vyhlášeno 15. února 2012 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má Moravskoslezský kraj, následují Olomoucký kraj a Praha.
Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2012 v Monte Carlu.
Soutěž spoluorganizuje deník MF Dnes a iDNES.cz. Partnery soutěže jsou společnosti GfK Czech, Raiffeisenbank a Accredio. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Czech Venture Capital Association a US Business School Praha. Mediálními partnery jsou týdeník EURO a Český rozhlas Radiožurnál.

Profil vítěze: Jiří Mencl, SEV Litovel, s.r.o.
"Gramofon přežije i revoluci v přenosové technice,“ je přesvědčen Jiří Mencl, zakladatel firmy SEV Litovel. Společnost SEV Litovel zahájila svoji činnost v roce 1999. Navazuje však na tradici v elektromechanickém a elektrotechnickém průmyslu, která vznikla v Litovli před více než 60 lety v tehdejším podniku Tesla Litovel.  Firma SEV Litovel spolupracuje s firmami v oblasti automobilového průmyslu i spotřební elektroniky a patří dnes mezi největší výrobce Hi-Fi gramofonů na světě. Nosným výrobním programem společnosti je právě produkce gramofonů, které vyvíjí a vyrábí pro rakouskou společnost Audio Systems. Obchodní partner litovelské firmy je prodává ve více než 60 zemích světa pod značkou Pro-Ject.V automobilovém průmyslu firma vyrábí ostřikovací systémy a elektroniku pro naklápění světlometů. Dalším vývozním produktem SEV Litovel jsou části vláčků, rotory, statory a cívky, které dodává německé společnosti Märklin. Zaměstnává kolem dvou set zaměstnanců. Společnost získala řadu mezinárodních ocenění včetně prestižní ceny pro nejlepší gramofon za sezonu 2009-2010 od mezinárodní organizace EISA. Primárním cílem Jiří Mencla není rychlá expanze, ale spíše trvalý postup vpřed se zaměřením na inovace a na kvalitnější a dražší modely. Volný čas tráví Jiří Mencl rád aktivně, nejčastěji jezdí na kole, cestuje nebo trekuje po horách.  

MF Dnes

Tisková zpráva    MFdnes

 

 


Publikováno: 10. 2. 2012  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

Archiv článků

EISA 2022

Ocenění gramofonu Pro-Ject X2 B & Phono Box S3 B.

30. 8. 2022

 

EISA 2019

Opět ohodnoceny  gramofony výrobce SEV Litovel

29. 8. 2019

 

Cena EISA 2017

Ocenění gramofonu  

23. 8. 2017

 

 

Novinky

EISA 2022

Ocenění gramofonu Pro-Ject X2 B & Phono Box S3 B.

30. 8. 2022

 

EISA 2019

Opět ohodnoceny  gramofony výrobce SEV Litovel

29. 8. 2019

 

Cena EISA 2017

Ocenění gramofonu  

23. 8. 2017

 

další novinky

Najdete nás

Sídlo společnosti najdete na jižním okraji Litovle, ulice Palackého 34.

Z dálnice Olomouc - Mohelnice sjedete v části Litovel - Nasobůrky.

K budově firmy se dostanete přes kruhový objezd na okraji Litovle.

 

© SEV Litovel s. r. o. 2008-11  |  tvorba webových stránek a SEO Užitečnýweb.cz   |  Přihlásit